Pożar hali magazynowej w Kołczewie

Maj 28th, 2012 | by

Pożar hali magazynowej w Kołczewie

Dnia 27.05.2012 r. około godziny 19:20 Jednostka OSP Kołczewo została zadysponowana do pożaru na terenie byłej rozlewni wody w Kołczewie. Słup dymu widać już było z odległości kilku kilometrów. Po dotarciu na miejsce zdarzenia dwa zastępy z OSP Kołczewo zastały byłą hale produkcyjną w całości ogarniętą pożarem. Oprócz hali płonął także stos palet i drewnianych belek znajdujący się ok 150m. dalej. Konieczne okazało się zadysponowanie okolicznych Jednostek. Płonąca hala była połączona z sąsiednią, dlatego też strażacy skupili się przede wszystkim na obronie sąsiedniej hali. Gęsty dym z płonących tworzyw sztucznych dodatkowo utrudniał akcje gaśniczą. Mimo wielu prądów wody pożar udało się opanować dopiero po kilku godzinach. Strażacy czerpali wodę z basenu przeciwpożarowego znajdującego się na terenie byłej rozlewni, z hydrantów znajdujących się w okolicznych miejscowościach a także z jeziora. W akcji udział brało kilkudziesięciu strażaków i kilkanaście zastępów Straży Pożarnej z całego powiatu. Ostatni zastęp po dogaszeniu i zabezpieczeniu pogorzeliska opuścił miejsce zdarzenia około godziny 02:00.

\"Pożar